Kurs na operatora koparko – ładowarki

Szkolenie na koparkę ładowarkę

Koparko – ładowarka to pojazd budowalny, który przeznaczony jest przede wszystkim do wykonywania różnych robót ziemnych. Maszyna ta wykonuje takie działania jak oddziela od gruntu urobek, czy przenosi go do miejsca składowania. Maszyna ta może być również wykorzystana jako pomoc przy przeładunku np. piasku czy innych sypkich materiałów. Gdzie jeszcze znajduje zastosowanie koparko- ładowarka? Spektrum jej możliwości jest naprawdę duże. Jest to maszyna wyprodukowana po by wykonywać wszelkiego rodzaju prace ziemne w takich obszarach jak usługi budowlane, górnicze czy transportowe.

Do obsługi prezentowanych maszyn konieczne jest posiadanie uprawnień, które można uzyskać po kursie na koparko – ładowarki.

Kurs koparko - ładowarki

Przedmiotowe maszyny budowlane można podzielić ze względu na tryb pracy jaki prowadzą:

Jeśli zaś chodzi o sposób poruszania to dzielą się na koparko – ładowarki:

Koparko-ładowarki są podstawowymi maszynami budowlanymi, o czym już wspomniano, które zdecydowanie usprawniają i przyspieszają wykonywane czynności. Konstruktorzy jednak prześcigają się w pomysłach, a by jak najlepiej wykorzystać wszystkie ich funkcje. Stosunkowo nie dawno wprowadzono na rynek koparko-ładowarki przeznaczone do prac pod wodą. Do zadań tej maszyny należy wydobywanie złóż minerałów, które są ukryte np. w podmorskich głębinach. Popularnością cieszą się również mini koparki, które potrafią dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Każde urządzenie ma swoje indywidualne parametry, dlatego kupując ją trzeba dostosować je do rodzaju prac jakie maszyna będzie wykonywać a następne zatrudnić pracownika z odpowiednimi uprawnieniami.

Kto może przystąpić do kursu na koparkę?

Do kursu mogą przystąpić osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz posiadają ważne orzeczenie lekarskie uprawniające do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki.

Zagadnienia – kurs koparki

Szkolenie na koparko-ładowarki dzieli się na dwie części jak w przypadku pozostałych maszyn budowlanych.

Kurs składa się z zajęć teoretycznych prowadzonych przez odpowiednią wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną , szkolenie odbywa się w salach wykładowych wyposazonych w przekroje poszczególnych elementów maszyny, plakaty obrazujące najważniejsze układy oraz budowy elementów maszyn, filmy dydaktyczne, prezentację.

Zajęcia praktyczne prowadzone są po okiem instruktorów z wieloletnim stażem, jako teren służy nam plac znajdujący się w naszym Ośrodku, gdzie mamy możliwość na wiele sposobów wykorzystać i nauczyć się perfekcyjnej obsługi maszyny.

Całe wielogodzinne szkolenie zakończone jest egzaminem praktycznym oraz teoretycznym.

Egzamin rozpoczyna się od części praktycznej na placu, gdzie na wskazane pytania dotyczące obsługi należy odpowiedzieć oraz wykonać wskazane manewry przez egzaminatora z Komisji IMBIGS .

Po zaliczonej części praktycznej przystępujemy do egzaminu teoretycznego przed Komisją Instytutu Mechanizacji i Górnictwa Skalnego, jednostka ta po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego oraz teoretycznego w dniu egzaminu wystawia odpowiednie kwalifikacje w postaci książeczki, która uprawnia nas do obsługi sprzętu” koparko-ładowarki wszystkie , klasa III.

Zapisy na kursy operatora koparko-ładowarki:

Centrum Szkoleniowe Stanisławów

Stanisławów 3, 05-252 Dąbrówka
tel.: 666-303-308,
kom.: 666-305-307,
email: centrum@akademia-efect.pl

Warszawa

ul. Św. Jacka Odrowąża 15 II piętro, 03-310 Warszawa
tel.: 22-203-64-54,
kom.: 666-303-308,
email: warszawa@akademia-efect.pl

Kraków

ul. Igołomska 1, 31-983 Kraków
tel.: 12 442-00-55,
kom.: 666-303-308,
email: krakow@akademia-efect.pl

Katowice

ul. Gliwicka 228, 40-861 Katowice
tel.: 32 444-66-86,
kom.: 666-305-307,
email: katowice@akademia-efect.pl

Szczecin

ul. Mieszka I 80, 71-011 Szczecin
tel.: 91 881-20-26,
kom.: 666-305-307,
email: szczecin@akademia-efect.pl

Bielsko-Biała

ul. Legionów 26, 43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33 444-66-96,
kom.: 666-305-307,
email: bielsko-biala@akademia-efect.pl

Kurs na wózki widłowe | Konserwacja wózków jezdniowych | Kurs na wózki specjalizowane | Kurs żurawi wieżowych | Kurs żurawi samojezdnych | Kurs na koparko-ładowarkę | Kurs na podesty ruchome | Kurs napełniania LPG | Szkolenie magazynier-logistyk | Kurs na suwnice | Szkolenie TDT (UNO) | Sieci i instalacje energetyczne | Kursy konserwacji dźwignic | Kursy i egzaminy spawania | Szkolenia i usługi BHP | Galeria zdjęć kursów | Kontakt